1:1
15:30, 13 maja
Kruse zapewnia wygraną i utrzymanie!
komentarze: 0
W spotkaniu 31. kolejki 2. Bundesligi VfL Bochum pokonało na Vonovia RuhrStadion drużynę Erzgebirge Aue 2-1. Obie bramki dla Niebiesko-białych zdobył Robbie Kruse, natomiast gol dla gości był dziełem Pascala Köpke. Wygrana ta oficjalnie zapewnia Bochum utrzymanie, a także daje jeszcze matematyczne szanse na trzecie miejsce.

Do wyjściowej jedenastki na to spotkanie wrócił Tim Hoogland, wobec czego Selim Gündüz ponownie usiadł na ławce. Już w 3. minucie meczu Bochum zdobyło bramkę, kiedy to Robbie Kruse przejął podanie od Hinterseera i popędził na bramkę Aue, pokonując w sytuacji sam na sam bramkarza Martina Männela. W tej akcji sędzia liniowy nie zauważył, że Kruse w momencie podania był na spalonym. Ten błąd arbitra zdenerwował trenera Aue Hannesa Drewsa, który za protesty został przez sędziego odesłany na trybuny.

W 8. minucie mógł paść kolejny gol dla Bochum, ale Lukas Hinterseer oddał niecelny strzał głową. W odpowiedzi atak Aue i dobra interwencja Roberta Tesche, który zatrzymał w ostatniej chwili Sörena Bertrama. Jednak w 16. minucie padł wyrównujący gol. Bertram zwrócił na siebie uwagę czterech graczy VfL, co pozwoliło mu odegrać do niepilnowanego Pascala Köpke, który pokonał Riemanna, a piłka przeszła jeszcze między nogami bramkarza VfL.

W 33. minucie Lukas Hinterseer miał świetną okazję do zdobycia gola, ale w dogodnej sytuacji przegrał pojedynek z Männelem. W 40. minucie kolejną szansę dla Aue miał Köpke, ale po centrze Bertrama nie zdołał pokonać Riemanna z sześciu metrów. Jeszcze przed przerwą Bochum miało dużo szczęścia, kiedy to Riemanna powstrzymał pędzącego Bertrama.

W 53. minucie sędzia Schlager nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego, kiedy Lukas Hinterseer upadł w polu karnym po pojedynku z Dennisem Kempe. W 58. minucie Riemann musiał wypiąstkować dośrodkowanie Fabiana Kaliga.

W 62. minucie Robbie Kruse mógł zdobyć drugiego gola, ale Australijczyk w dogodnej okazji tym razem przegrał pojedynek z Männelem. 3 minuty później zawodnicy Aue musieli kończyć mecz w dziesiątkę, po tym jak Dennis Kempe sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Kruse. Zawodnik gości został ukarany czerwoną kartką.

Gra w przewadze uskrzydliła graczy VfL, którzy raz po raz próbowali zaskoczyć obronę gości. Ta sztuka udała się w 77. minucie. Z lewego skrzydła w pole karne dośrodkował Danilo Soares, piłka minęła kilku graczy i doszła do Robbiego Kruse, który po raz drugi w tym spotkaniu zdobył gola, który okazał się trafieniem na wagę trzech punktów.

W końcówce jednak mogło być 2-2, kiedy to po błędzie Kevina Stögera do sytuacji strzeleckiej doszedł Köpke. Na szczęście strzał z ostrego kąta był minimalnie niecelny. Köpke miał później jeszcze jedną okazję, ale ponownie spudłował, co pozwoliło VfL dowieźć zwycięstwo do końca.

Bochum nadal traci do trzeciego w tabeli Holstein Kiel 5 punktów, co w obliczu dwóch pozostałych do końca meczu daje jedynie matematyczne szanse na miejsce barażowe. Wygrana z Aue zapewniła za to utrzymanie w 2. Bundeslidze dla podopiecznych Robina Dutta. Do końca rozgrywek Niebiesko-białym pozostały mecze z Unionem Berlin i Jahn Regensburg.

VfL Bochum 2 - 1 Erzgebirge Aue:

VfL Bochum: Riemann - Gyamerah, Fabian, Hoogland, Danilo - Losilla, Tesche (Wurtz 73') - Sam (Eisfeld 64'), Stöger, Kruse (Serra 88') - Hinterseer

Erzgebirge Aue: Männel - Cacutalua, Wydra, Kempe - Kalig, Hertner - Nazarov (Munsy 84'), Tiffert, Fandrich - Köpke, Bertram (Strauß 69')

Bramki: Kruse (3', 77') - Köpke (16')

Żółte kartki: Stöger - Cacutalua, Fandrich

Czerwona kartka: Kempe (Aue, 65')

Sędzia: Daniel Schlager

Widzów: 20121